XXI Liceum

Ogólnokształcące Sportowe w Tarnowie

Nasze Gimnazjum realizuje projekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" przygotowujący uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym.

Projekt ma na celu

- uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi;

- przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz potrzebujących;

- ukazanie młodzieży sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Św. Jana Pawła II

Działania naszego Gimnazjum:

- Loteria Fantowa na rzecz młodzieży będącej w trudnej sytuacji materialnej podczas zebrań z rodzicami. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam zebrać te pieniądze. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup podręczników.

- Pomoc poprzez kwestę na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego przed Kościołem w Mościcach, robienie sztucznych żonkili

- Akcja Adopcja Serca pomoc 15 letniej dziewczynce z Kamerunu

- przedstawienie dla Przedszkola Nr 14 w Tarnowie dla grupy dzieci 3 i 4 letnich

- pomoc wolontariuszki w zajęciach Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze

- Odwiedziny osób samotnych, opuszczonych przez najbliższych, mieszkających w Domu Opieki Społecznejw Tarnowie

- pomoc w nauce młodzieży naszego Gimnazjum w nauce;

- pomoc w prowadzeniu zajęć na Warsztatach Terapii Zajęciowej

- pomoc dzieciom poprzez Fundację Dziewczynka z zapałkami

- pomoc przy organizacji koncertu SPE SALVI na rzecz wioski pigmejów w Republice Środkowej Afryki, zbieranie środków opatrunkowych dla Szpitala w Bagandu.

Wolontariusze naszego Gimnazjum i katechetka Monika Zachara w odwiedzają przed świętami razem ze św. Mikołajem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Szpitalnej 53. Śpiewając i rozdając małe aniołki zrobione przez wolontariuszy - wprowadzają atmosferę radości i życzliwości.

Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Nasze Gimnazjum dostało wyróżnienie za realizowany projekt "Razem łatwiej żyć jestem po to by Ci pomóc". W projekcie tym uczestniczyło 10 wolontariuszy wraz z opiekunem Monika Zacharą, którzy otrzymali za swoją pracę nagrody. Dziękujemy Rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, za pomoc przy realizowaniu wszystkich działań w ramach projektu.

W ramach akcji wolontariatu uczniowie naszego Gimnazjum jako Aniołki pomagali św. Mikołajowi w Przedszkolu Nr 14 i 19. w rozdawaniu dzieciom prezentów.

Uczniowie z projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" odwiedzili Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Miłosierdzia, by przedstawieniem o Kubusiu Puchatku umilić czas mieszkańcom.

opiekun: mgr Monika Zachara

Realizujemy: